Vzniká spolupráce mezi Teplicemi a Freibergem

Zástupci měst Teplice a Freiberg zahájili diskuse o širší spolupráci. Tématem je znovupropojení Moldavské a Freiberské dráhy i velký kulturní projekt na příští rok.

Zdroj: https://teplicky.denik.cz/ctenar-reporter/vznika-spoluprace-mezi-teplicemi-a-freibergem-20200831.html?fbclid=IwAR0J9XNh9Yna2YF3DrbU7_MZ0INYcG7TUzIGQudv1ipF480MFHsfqrnjcps
Zástupce primátora města Freiberg Steve Johannes Ittershagen
primátor města Teplice Hynek Hanza
Kulturní projekt bude v případě schválení podpořen také prostřednictvím Fondu malých projektů, který spravujeme spolu s

Euroregion Erzgebirge e.V.
O projektu se bude hlasovat na jednání Lokálního řídícího výboru dne 16.9.2020 v Mostě.
V rámci projektu bude znovu oživena mimořádná zpěvohra (opera) „Bergmönch“ autorů z Čech a Saska – Josefa Wolframa (1789 – 1839; starosta města Teplice) a Karla Boromea von Miltitz (1781 – 1845; básník, skladatel a autor libret z Drážďan), a to po téměř 200 letech.
Hudební dílo o hornících a postavách z krušnohorských pověstí bude nově nastudováno a uvedeno. V rámci tohoto projektu proběhnou čtyři nová uvedení – v rodném města díla – Teplicích, dále v Marienbergu, v divadle města Freiberg a na zámku Jezeří. Nové uvedení bude prezentováno v kontextu zápisu Hornické krajiny Krušnohoří / Erzgebirge na seznam světového kulturního dědictví UNSECO.
Žadatelem jeBaldauf Villa a projektovým partnerem na české straně Českojiřetínský spolek / Georgendorfer Verein.
Facebook
Twitter
LinkedIn

HOSPODÁŘSKÁ KOMISE A SMART RAIL CONNECTIVITY CAMPUS ANNABERG

9.4. 2024  se členové komise pro hospodářství a turistiku setkali v Annabergu. Jednání se odehrálo na Smart Rail Connectivity Campus, kde se stará nádražní budova proměnila v unikátní testovací dráhu, slibující nové příležitosti pro rozvoj regionu.

DOPRAVNÍ KOMISE V DÖBELN: PŘESHRANIČNÍ DOPRAVA A SPOLUPRÁCE

Jednání dopravní komise dne 12.3. na zemském úřadě  v Döbeln, které zahájil pan  Dr. Lothar Beier, zástupce zemského rady okresu střední Sasko,  se zaměřilo na důležité aspekty přeshraniční dopravy a spolupráce mezi Českou republikou a Saskem.

Poslední novinky

9.4. 2024  se členové komise pro hospodářství a turistiku setkali v Annabergu. Jednání se odehrálo na Smart Rail Connectivity Campus, kde se stará nádražní budova proměnila v unikátní testovací dráhu, slibující nové příležitosti pro rozvoj regionu.
Zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, které se konalo dne 22.3.2024, bylo plné důležitých diskusí a informací. Členové rady se sešli v  Kulturním domě Stropník.
Dne 18.3. se konala důležitá událost v rámci spolupráce mezi Českem a Saskem v oblasti muzeí a kulturních památek. Jednalo se o zasedání přeshraniční česko-německé komise, která měla za cíl projednat aktuální projekty a záměry, stejně jako poskytnout platformu pro výměnu znalostí a zkušeností mezi oběma stranami.