Vzniká spolupráce mezi Teplicemi a Freibergem

Zástupci měst Teplice a Freiberg zahájili diskuse o širší spolupráci. Tématem je znovupropojení Moldavské a Freiberské dráhy i velký kulturní projekt na příští rok.

Zdroj: https://teplicky.denik.cz/ctenar-reporter/vznika-spoluprace-mezi-teplicemi-a-freibergem-20200831.html?fbclid=IwAR0J9XNh9Yna2YF3DrbU7_MZ0INYcG7TUzIGQudv1ipF480MFHsfqrnjcps
Zástupce primátora města Freiberg Steve Johannes Ittershagen
primátor města Teplice Hynek Hanza
Kulturní projekt bude v případě schválení podpořen také prostřednictvím Fondu malých projektů, který spravujeme spolu s

Euroregion Erzgebirge e.V.
O projektu se bude hlasovat na jednání Lokálního řídícího výboru dne 16.9.2020 v Mostě.
V rámci projektu bude znovu oživena mimořádná zpěvohra (opera) „Bergmönch“ autorů z Čech a Saska – Josefa Wolframa (1789 – 1839; starosta města Teplice) a Karla Boromea von Miltitz (1781 – 1845; básník, skladatel a autor libret z Drážďan), a to po téměř 200 letech.
Hudební dílo o hornících a postavách z krušnohorských pověstí bude nově nastudováno a uvedeno. V rámci tohoto projektu proběhnou čtyři nová uvedení – v rodném města díla – Teplicích, dále v Marienbergu, v divadle města Freiberg a na zámku Jezeří. Nové uvedení bude prezentováno v kontextu zápisu Hornické krajiny Krušnohoří / Erzgebirge na seznam světového kulturního dědictví UNSECO.
Žadatelem jeBaldauf Villa a projektovým partnerem na české straně Českojiřetínský spolek / Georgendorfer Verein.
Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge vyhlašuje výzvu k podání návrhů na udělení prestižní Ceny Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge pro rok 2024. Toto ocenění je udělováno osobám, které se významným způsobem zasloužily o přeshraniční spolupráci v rámci Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge.
Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.