Žáci z ČR mohou opět navštěvovat školy v Sasku

Saské státní ministerstvo školství rozhodlo dne 4. 11. 2020, že nebude dále omezovat docházku zahraničních, zejména českých žáků, navštěvujících saské školy.

Od tohoto dne je zrušeno pravidlo, podle něhož byl zakázán vstup do škol osobám, které navštívily rizikovou oblast a které mohly do školy vstoupit jen s negativním testem nebo po 14denní karanténě. Zákaz se týkal konkrétně 82 polských a 128 českých dětí, které do německých škol v pohraničí denně dojíždějí.

Tisková zpráva Saského státního ministerstva školství.

Zdroj: https://www.mzv.cz/dresden/cz/zpravy_a_udalosti/zaci_z_cr_mohou_opet_navstevovat_skoly_v.html?fbclid=IwAR0DlZXIlaQ_gzDgGgczstgmXLg3x7oxHnhaMJga6n6-dMnmtI5QVOYR7mQ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.