Zasedání Monitorovacího výboru 14.-15. 5. 2018

Na svém druhém letošním zasedání se Monitorovací výbor programu sešel v kulisách krajiny Českého středohoří v Budyni nad Ohří, Klášterci nad Ohří).

Výbor na tomto zasedání schválil pět projektů, které mohou ihned zahájit svou realizaci. Další projektové žádosti byly schváleny jako náhradní projekty, jejichž realizace bude možná v případě úspor v aktuálně realizovaných projektech. Členové Monitorovacího výboru se kromě jednání o projektech podívali na prezentaci tří již běžících projektů podpořených z Programu spolupráce: Chlapci z fotbalových klubů Dynamo Dresden a FC Ústí nad Labem – mládež předvedli, jak v rámci projektu „Dvě země, dva jazyky, spojené fotbalem“ společně na trávníku rozvíjí svůj fotbalový talent a přitom se učí jazyk sousedů. Zástupci vzdělávacího spolku Die Brücke e.V. a Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem představili úspěchy svého projektu „Simulační hra“, v jehož rámci jsou děti a mládež ve věku 11 až 15 let vychovávány k toleranci a demokracii, sociálním kompetencím a k odstraňování předsudků. V rámci představení projektu „Klimatu na stopě“ se členové Monitorovacího výboru dozvěděli, jak jsou děti v předškolním věku vychovávány ke zdravému a ekologicky šetrnému stravování. Na závěr se Monitorovací výbor rozloučil s těmi členy, kteří ho opouštějí.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.