Zasedání Monitorovacího výboru 14.-15. 5. 2018

Na svém druhém letošním zasedání se Monitorovací výbor programu sešel v kulisách krajiny Českého středohoří v Budyni nad Ohří, Klášterci nad Ohří).

Výbor na tomto zasedání schválil pět projektů, které mohou ihned zahájit svou realizaci. Další projektové žádosti byly schváleny jako náhradní projekty, jejichž realizace bude možná v případě úspor v aktuálně realizovaných projektech. Členové Monitorovacího výboru se kromě jednání o projektech podívali na prezentaci tří již běžících projektů podpořených z Programu spolupráce: Chlapci z fotbalových klubů Dynamo Dresden a FC Ústí nad Labem – mládež předvedli, jak v rámci projektu „Dvě země, dva jazyky, spojené fotbalem“ společně na trávníku rozvíjí svůj fotbalový talent a přitom se učí jazyk sousedů. Zástupci vzdělávacího spolku Die Brücke e.V. a Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem představili úspěchy svého projektu „Simulační hra“, v jehož rámci jsou děti a mládež ve věku 11 až 15 let vychovávány k toleranci a demokracii, sociálním kompetencím a k odstraňování předsudků. V rámci představení projektu „Klimatu na stopě“ se členové Monitorovacího výboru dozvěděli, jak jsou děti v předškolním věku vychovávány ke zdravému a ekologicky šetrnému stravování. Na závěr se Monitorovací výbor rozloučil s těmi členy, kteří ho opouštějí.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.
Dne 26. dubna 2024 proběhla správní rada Euroregionu Krušnohoří, tentokrát formou videokonference. Na programu jednání bylo několik klíčových bodů, které byly projednány a diskutovány.