Mostecký chrám Nanebevzetí Panny Marie má 500 let

Projekt Mostecký dóm má 500 let, podaný Oblastním muzeem v Mostě ve Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří, vyvrcholil odbornou konferencí. Dne 12. 10. 2017 se v přednáškovém sále mosteckého muzea uskutečnila pečlivě připravená odborná konference českých a německých odborníků za účasti četných a významných hostů Ústeckého kraje, mezi nimiž byl i hejtman Oldřich Bubeníček. Německých účastníků přijelo nejvíce z Annabergu, který je projektovým partnerem. V úvodu promluvil hejtman Bubeníček, ředitel mosteckého muzea Mgr. Soukup a za muzeum v Annabergu jeho ředitel Wolfgang Blaschke. O dějinách annaberského kostela Annenkirche, který je „dvojčetem“ mosteckého kostela ve stejném pozdně gotickém slohu, měl přednášku Jürgen Förster, bývalý zemský rada okresu Annaberg. Vysoce odborných přednášek bylo celkem sedm. Po konferenci následovala exkurze do Děkanského chrámu a poté koncert děl Heinricha Ignaze Bibera v podání čtyř umělců.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VIDEOKONFERENČNÍ SPRÁVNÍ RADY

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně. Přinášíme vám nejdůležitější informace, které byly v rámci jednání projednány: Euroregion byl

Poslední novinky

Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.