Krušnohorská NEJ má ohlas na saské straně

Soutěž o nejlepší inovativní turistické projekty v Krušnohoří po internetovém hlasování mají svého vítěze. Z jedenácti navržených projektů zvítězilo Thermálium Teplice. Ale omezení Krušných hor jen na českou stranu považují členové Destinační agentury Krušné hory, která soutěž organizuje, za omezující, a rádi by ji rozšířili prostřednictvím Euroregionu Krušnohoří i na saskou stranu. Destinační agentura je navíc významným členem našeho euroregionu. Na čtvrtečním jednání v Žatci se jednatel Euroregionu Krušnohoří Bína domluvil se zástupkyní turistického svazu Tourismusverband Erzgebirge Anke Eichler na společném projektu partnerů tohoto svazu s Destinační agenturou Krušné hory.  Česká strana navrhuje, aby soutěž paralelně probíhala na obou stranách a společné bylo vyhodnocení. Při té příležitosti by se měly prezentovat inovativní projekty a turistické atraktivity na obou stranách Krušnohoří.  Vedení saského turistického svazu navrhuje vytvoření úzké pracovní skupiny, která připraví projektový záměr, jeho kalkulaci a vypracuje společnou metodiku. Euroregion zprostředkuje kontakty a v počátcích pomůže s tlumočením.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.