Krušnohorská NEJ má ohlas na saské straně

Soutěž o nejlepší inovativní turistické projekty v Krušnohoří po internetovém hlasování mají svého vítěze. Z jedenácti navržených projektů zvítězilo Thermálium Teplice. Ale omezení Krušných hor jen na českou stranu považují členové Destinační agentury Krušné hory, která soutěž organizuje, za omezující, a rádi by ji rozšířili prostřednictvím Euroregionu Krušnohoří i na saskou stranu. Destinační agentura je navíc významným členem našeho euroregionu. Na čtvrtečním jednání v Žatci se jednatel Euroregionu Krušnohoří Bína domluvil se zástupkyní turistického svazu Tourismusverband Erzgebirge Anke Eichler na společném projektu partnerů tohoto svazu s Destinační agenturou Krušné hory.  Česká strana navrhuje, aby soutěž paralelně probíhala na obou stranách a společné bylo vyhodnocení. Při té příležitosti by se měly prezentovat inovativní projekty a turistické atraktivity na obou stranách Krušnohoří.  Vedení saského turistického svazu navrhuje vytvoření úzké pracovní skupiny, která připraví projektový záměr, jeho kalkulaci a vypracuje společnou metodiku. Euroregion zprostředkuje kontakty a v počátcích pomůže s tlumočením.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.
Dne 26. dubna 2024 proběhla správní rada Euroregionu Krušnohoří, tentokrát formou videokonference. Na programu jednání bylo několik klíčových bodů, které byly projednány a diskutovány.