Kultura a mládež

V Bílině se na radnici sešli 1. března 2018 členové komise pro kulturu a mládež ke svému dalšímu jednání. Nová místostarostka Bíliny Vendula Vodičková, nová členka komise, představila v úvodu historii a rozvoj města. Jako obvykle měli členové komise k hodnocení nejvíce projektů ze všech komisí, tentokrát jich bylo sedm. Komise všechny projektové žádosti detailně posuzovala a doporučila je s drobnými připomínkami ohledně nákladů na vybavení ke schválení v Lokálním řídícím výboru. Seznámila se také s aktuálním stavem Fondu malých projektů a česká strana vznesla dotaz, proč se na saské straně podává méně projektů. Dozvěděla se, že důvodem jsou rozdílné předpisy, které jsou na saské straně komplikovanější, a proto si mnoho potencionálních žadatelů vyhledává i jiné programy. Podrobně se také členové komise zabývali rozvojovou strategií euroregionu a vytvořili pracovní skupinu pod vedením obou předsedů, která do ní zpracuje návrh témat.  Na závěr Vendula Vodičková provedla komisi radnicí a doprovodila ji i na věž. Příští jednání komise bylo stanoveno na 24. května na saské straně.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.