KULTURNÍ KOMISE NAVŠTÍVILA NAHRÁVACÍ STUDIO PONTE RECORDS

První společné jednání v roce 2023 zahájila kulturní komise dne 14.3. v novém  multifunkčním sále studia Ponte Records  http://www.ponterecords.cz/#!/page_home. Studio kromě činnosti v oblasti audio a video produkce a komplexní reklamy, zde pořádá také úspěšně koncerty, divadla, přednášky a kvízy. Tímto děkujeme za organizaci a zázemí pro jednání.
Hned v úvodu jsme komisi představili aktuální informace k Programu Interreg ČR – Sasko 2021-2027 a podrobněji jsme se věnovali Fondu malých projektů, který bude startovat již v tomto roce. Kulturní projekty s přeshraničním dopadem lze podpořit dotací až do výše 20.000,00 EUR. Komisi byly představeny velmi zajímavé projektové záměry na téma divadelních her, tanečních soutěží, Land artu a spolupráce uměleckých škol. Hostem jednání byl zástupce regionální televize DAKR https://www.dakr-tv.cz/, jejímž prostřednictvím bychom v budoucnu prezentovali přeshraniční iniciativy ve spolupráci s regionální saskou televizí.
V závěru jednání byla diskutována výzva na Cenu Euroregionu/Erzgebirge za rok 2022, která bude vyhlášena v 2. pololetí 2023.
Příští jednání komise se uskuteční 6.6.2023 v Zooparku Chomutov.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.