Přeshraniční festival

Nový, již 19., ročník přeshraničního festivalu „Dny české a německé kultury“ se již tradičně uskutečnil nejen v Drážďanech a Ústí nad Labem, ale i v celém Euroregionu Labe/Elbe.

Zahájen byl slavnostním koncertem Harafica Symphonie v Tříkrálovém kostele v Drážďanech dne 26.10.2017 a zúčastnily se ho význačné osobnosti s velkými zásluhami o česko-saskou spolupráci. Kromě mnoha jiných to byli např. Jiří Kuděla, generální konzul v Drážďanech, velvyslanec ČR v Německu Tomáš Jan Podivínský, představitelé Nadace Brücke/Most, Ústeckého kraje a obou Euroregionů – Elbe/Labe a Krušnohoří/Erzgebirge.

 Pestrý kulturní program nabízejí české a německé umělecké soubory po celé dva měsíce – od 23. září 2017 do 26. listopadu 2017. Prodloužení jádra festivalu je možné díky tzv. prologu a tzv. epilogu festivalu. Návštěvníky tak ještě čeká téměř stovka zajímavých akcí.

Letošním partnerským krajem festivalu je kraj Zlínský, který se představil v sobotu 21.10. v drážďanské nákupní galerii Centrum Galerie, a poté uvedl během festivalu řadu svých projektů. 

 

Foto: Peter R. Fischer

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VIDEOKONFERENČNÍ SPRÁVNÍ RADY

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně. Přinášíme vám nejdůležitější informace, které byly v rámci jednání projednány: Euroregion byl

Poslední novinky

Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.