Přeshraniční spolupráce záchranářů

Pro nás, obyvatele společného příhraničního regionu, je možnost přeshraničního zásahu záchranářů v případě nehody či katastrofy velmi důležitá. Věnoval se tomu workshop dvou komisí krizového managementu Euroregionů Elbe/Labe a Krušnohoří/Erzgebirge dne 17. září v saském městě Mittweida. Jeho účastníci vysoce ocenili velké společné cvičení záchranářů obou zemí u obce Schöna v Labském údolí 24. 8. 2019, kde se jejich spolupráce velmi dobře osvědčila. Také se zde prezentovaly úspěšné projekty, sympozium o zdravotní poúrazové péči, a podrobně se představily struktury záchranářů obou zemí. Pro všechny byla zajímavá exkurze v místním hasičském a technickém centru.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.