Rada v Lounech

Starosta Loun Radovan Šabata pozval Radu Euroregionu Krušnohoří na první letošní jednání 26. ledna 2018 do divadelní kavárny Vrchlického divadla v Lounech. V úvodu seznámil její členy a hosty za velkého zájmu s rozvojem svého města. Jako obvykle se živá diskuse rozpoutala pod vedením předsedy Ing. Hlinky o výsledcích rozhodování Lokálního řídícího výboru Fondu malých projektů, protože rada cítí svou odpovědnost za správu tohoto oblíbeného fondu. S uspokojením přijala rada zprávu o jednání v Drážďanech o opakovaných projektech, protože postoje euroregionů byly správními orgány z velké části akceptovány. Jednatelství před valnou hromadou provádí analýzu práce odborných komisí, a proto se na příštím jednání v Duchcově bude prací svých odborných komisí podrobně zabývat. Na zasedání v Lounech byl zvolen novým členem krizového managementu Ing. Martin Repko ze Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.  Nejdůležitějším bodem lounského jednání byla příprava valné hromady. Rada se seznámila s návrhem výroční zprávy, kterou obdržela předem a doporučila předsedovi, aby využil při její prezentaci na valné hromadě obsáhlý obrazový materiál. Dlouhá a živá diskuse proběhla o odpadovém hospodářství. Rada nezapomněla ani na narozeniny finanční manažerky Petra Konečné ani na jubilejní narozeniny člena rady Mgr. Josefa Seiferta, který je členem rady euroregionu od jeho počátku. Kromě dárku pro tohoto pamětníka NDR dostal i album fotografií, dokumentujících jeho pětadvacetileté působení v radě euroregionu. Jejich promítání po jednání vyvolalo řadu vzpomínek členů rady.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.