SPO – NA

Skvělá myšlenka spolupráce partnerů v turistice v Krušnohoří, která vedla k založení skupiny SPO-NA, se realizuje již čtvrtým rokem. Jedním z výsledků této spolupráce je udělování Ceny Krušnohorská NEJ. Na zasedání této skupiny dne 2. září 2021 v prostorách společnosti Ponte Records v mostecké knihovně bylo již potřetí rozhodnuto na základě hlasování široké veřejnosti o vítězi této soutěže. Z osmi kandidátů vyšla vítězně Zipline dráha Klíny. Na druhém místě je to Jezero Most a na třetím Krušnohorský lidový dům v Lesné. Bohužel se ani letos nepodařilo zapojit saskou stranu; turistické atraktivity na druhé straně Krušných hor by pro nás byly jistě zajímavé. Na mosteckém jednání byl dále projednán záměr virtuálních prohlídek Krušnohoří a sdílený kalendář akcí.

Autor článku: Mgr. František Bína

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.