Sport v Lounech

Tentokrát jednala sportovní komise 3. května 2017 v příjemném prostředí Minipivovaru U LetňákuLounech. Toto město je sportem proslavené nejen z projektů. Na zahájení to uvedl i starosta Loun Radovan Šabata, který se jednání zúčastnil, což přítomní velmi ocenili.

Komise se zabývala návrhy tří projektů v oblasti sportu a po podrobném posouzení je doporučila k přijetí. Důležitým bodem jednání byly záměry komise do rozvojové strategie Euroregionu Krušnohoří. Komise se shodla, že sportovní hry dvou euroregionů, které se konaly v loňském roce, by se měly stát tradicí a konat se střídavě v obou euroregionech. Proto se jednání zúčastnily i zástupkyně Euroregionu Elbe/Labe. Na lounském jednání byl spolu s nimi dojednán termín společných her v září, místo konání Drážďany a stanoveny byly druhy sportu – kopaná, lehká atletika a volejbal. Manažerka Drážďanského sportovního svazu Denise Lehmann připraví projekt do Fondu malých projektů a návrh rozpočtu a pomůže jí Viera Richter z jednatelství německé části Euroregionu Elbe/Labe. Jednatelství našeho euroregionu s nimi bude samozřejmě úzce spolupracovat. Podrobnosti her budou dojednány 27. června na příštím jednání komise v Drážďanech. Námětem dalších společných her by mohly být zimní sporty.

Komisi opouští Marta Dorňáková z Mostu a místo ní je navržena Lenka Srbková z mostecké radnice, kde je referentkou sportovních činností. O jejím členství rozhodne Rada Euroregionu Krušnohoří 26. května v Brandově. Po delší nemoci se práce v komisi aktivně opět ujal Antonín Beneš, který je i členem rady.   

Facebook
Twitter
LinkedIn

JAZYK SOUSEDŮ OD ZAČÁTKU

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina!
Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO.
Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.

AKTUÁLNÍ INFORMACE Z JEDNÁNÍ SPRÁVNÍ RADY V MOSTĚ

Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.

PF 2024

Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci.
Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví!
Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.

PRVNÍ SETKÁVACÍ PŘESHRANIČNÍ PROJEKTY ZÍSKALY FINANČNÍ PODPORU

Dne 14.12. 2023 byly na 2. Lokálním řídícím výboru  Fondu malých projektů Euroregionu Erzgebirge  schváleny první 4 přeshraniční setkávací projekty, u nichž lze doložit počet účastníků a jsou financovány prostřednictvím jednotkovým nákladů s pevnou sazbou na osobu a den. Projekty budou podpořeny celkovou částkou 17 417,00 EUR

Poslední novinky

Od příštího roku budou v mateřských školách v sasko-českém pohraničí znít sousední jazyky čeština a němčina! Projekt je spolufinancován z dotačního programu INTERREG ČR-SASKO. Seznámení dětí v raném věku s jazykem sousedů je mimořádnou příležitostí pro celý příhraniční region.
Dne 26.1. 2024 se konalo  v Mostě, v hotelu Cascade zasedání Správní rady Euroregionu Krušnohoří, kde byly projednány klíčové body programu. V úvodu jednání předseda spolku Ing. Vlastimil Vozka uvítal čestného hosta, starostku města Litvínova, Mgr. Kamilu Bláhovou. Město Litvínov obnovilo členství v euroregionu k 1.1. 2024.
Dovolte nám v předvánočním čase vyjádřit všem členům, spolupracovníkům a příznivcům Euroregionu Krušnohoří vděčnost za vaši podporu a spolupráci. Za celý tým euroregionu přejeme klidné a radostné Vánoce Vám i vašim všem blízkým a v novém roce pevné zdraví! Těšíme se na další společné přeshraniční projekty a úspěchy v roce 2024.