Sport v Lounech

Tentokrát jednala sportovní komise 3. května 2017 v příjemném prostředí Minipivovaru U LetňákuLounech. Toto město je sportem proslavené nejen z projektů. Na zahájení to uvedl i starosta Loun Radovan Šabata, který se jednání zúčastnil, což přítomní velmi ocenili.

Komise se zabývala návrhy tří projektů v oblasti sportu a po podrobném posouzení je doporučila k přijetí. Důležitým bodem jednání byly záměry komise do rozvojové strategie Euroregionu Krušnohoří. Komise se shodla, že sportovní hry dvou euroregionů, které se konaly v loňském roce, by se měly stát tradicí a konat se střídavě v obou euroregionech. Proto se jednání zúčastnily i zástupkyně Euroregionu Elbe/Labe. Na lounském jednání byl spolu s nimi dojednán termín společných her v září, místo konání Drážďany a stanoveny byly druhy sportu – kopaná, lehká atletika a volejbal. Manažerka Drážďanského sportovního svazu Denise Lehmann připraví projekt do Fondu malých projektů a návrh rozpočtu a pomůže jí Viera Richter z jednatelství německé části Euroregionu Elbe/Labe. Jednatelství našeho euroregionu s nimi bude samozřejmě úzce spolupracovat. Podrobnosti her budou dojednány 27. června na příštím jednání komise v Drážďanech. Námětem dalších společných her by mohly být zimní sporty.

Komisi opouští Marta Dorňáková z Mostu a místo ní je navržena Lenka Srbková z mostecké radnice, kde je referentkou sportovních činností. O jejím členství rozhodne Rada Euroregionu Krušnohoří 26. května v Brandově. Po delší nemoci se práce v komisi aktivně opět ujal Antonín Beneš, který je i členem rady.   

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.