Sportovní hry dvou euroregionů

Děti ze Saska a z Čech si společně užily sportovní hry, které se konaly 14. září, a ve kterých soupeřily Euroregion Elbe/Labe a Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge.  Počasí se nakonec umoudřilo, a tak jejich sportovní hry proběhly v příjemném teplém pozdním létě. Jednotlivá družstva bylo možné rozpoznat podle barevných dresů, které dorazily spolu s účastníky her na jejich zahájení ve velké sportovní hale ve sportovním parku Chemik Lovosice. Za domácí a hostitele zahájila hry prezidentka Euroregion Labe Ing. Věra Nechybová, poté místostarosta Lovosic Vladimír Šuma a ředitel Euroregionu Labe Mgr. Vladimír Lipský. Jménem Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge přivítal mladé sportovce Mgr. Zdeněk Pištora, předseda sportovní komise tohoto euroregionu. A mladí sportovci se pak hned pustili do soutěží v těchto disciplínách: házená, volejbal, kopaná a lehká atletika. Na závěr následovalo vyhlášení výsledků, předání diplomů a medailí. Ale žádní poražení tu nebyli, vždyť společné soutěže na mezinárodní úrovni stály za tu cestu sem.

Výsledky:

Házená

 1. Krušnohoří CZ
 2. Elbe D
 3. Labe CZ

Volejbal/ Volleyball

 1. Elbe D
 2. Labe CZ
 3. Krušnohoří CZ
 4. Erzgebirge D

Atletika/Leichatlethik

 1. Erzgebirge D
 2. Labe CZ
 3. Elbe D

Fotbal/ Fußball

 1. Krušnohoří CZ
 2. Elbe D
 3. Labe CZ
 4. Erzgebirge D

Celkový vítěz /Gesamtsieger

Elbe D 12 b + Labe CZ 10 b = 22b/ bodů

Krušnohoří ČR 10 + Erzgebirge 6 = 16b/ bodů

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VALNÉ HROMADY DNE 31.5. 2024

Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.

KULTURNÍ KOMISE V ŽATCI – KRAJINA ŽATECKÉHO CHMELE V UNESCU

Dne 25. dubna 2024 se v Galerii Sladovna v Žatci konalo zasedání kulturní komise Euroregionu Krušnohoří. Komisi osobně přivítala místostarostka města Jaroslava Veselá, která představila Žatec a krajinu žateckého chmele, která je od roku 2023 zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO https://www.zatec-and-the-landscape-of-saaz-hops.com/.

Poslední novinky

Vstoupili jsme do poslední fáze přípravy a testování pro podávání projektů z Fondu malých projektů pro širokou veřejnost.
Dne 31.5. 2024 se konala řádně svolaná Valná hromada Euroregionu Krušnohoří z.s. v Kulturním domě Střelnice v Kadani. Roli hostitele se ujalo členské město Kadaň.
Dne 26. dubna 2024 proběhla správní rada Euroregionu Krušnohoří, tentokrát formou videokonference. Na programu jednání bylo několik klíčových bodů, které byly projednány a diskutovány.