Starostové Litoměřicka

Na zasedání starostů Litoměřicka dne 16. 2. 2018 v Třebívlicích byli pozvání zástupci Ústeckého kraje, Ministerstva vnitra ČR a jednatel Euroregionu Krušnohoří. Starostové se zde seznámili s novým zákonem na ochranu osobních údajů. Starostové tento zákon nevítají, zdá se jim velmi komplikovaný, a především ve školách jsou proti němu výhrady. Hejtman Bubeníček představil aktuální aktivity kraje a jeho možnosti dotací, o čemž se pochopitelně rozvinula bohatá diskuse. Politika kraje, a především samotného hejtmana, se zde setkala s velmi kladným ohlasem, což zdůraznil Josef Seifert, emeritní starosta Třebívlic, který jednání moderoval. Velmi zajímavá byla diskuse o a legislativních změnách v odpadech, kterou vedl M. Pech z Ministerstva vnitra ČR. Předmětem diskusí byl také Program obnovy venkova a soutěž „Vesnice roku 2018“. Problematiku Euroregionu Krušnohoří uvedl opět Josef Seifert, dlouholetý člen rady tohoto sdružení, a vyzdvihl práci jeho finanční manažerky a jeho projektové manažerky, které jsou k žadatelům velmi vstřícní, vždy ochotní pomoci a jejich odborné konzultace jsou na vysoké profesionální úrovni. Jednatel Euroregionu Krušnohoří prezentoval práci tohoto sdružení a zodpovídal na četné dotazy. V současné době jsou členy Euroregionu Krušnohoří tyto obce a města Litoměřicka: Libochovice, Křesín, Podsedice, Třebenice, Třebívlice, Lkáň a Svazek obcí INTEGRO.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.