STUDENTI Z ÚSTÍ A CHEMNITZ DEBATOVALI O TOM, JAK EFEKTIVNĚ BOJOVAT S DEZINFORMACEMI

Debata se konala na magistrátě města Most v rámci dvoudenního workshopu s názvem „Oddělme fakta od dezinformací o EU“. Debata byla otevřená široké veřejnosti, a kromě studentů obou univerzit se jí také účastnili studentky a studenti Z Ekonomického lycea v Mostě. Vedle hlavní diskuze spolu účastnice a účastníci workshopu diskutovali v pracovních skupinách a vytvářeli materiály pro efektivní výuku dezinformací a jejich vlivu na základních školách. V rámci doprovodného programu navštívili i Podkrušnohorské technické muzeum, Kostel Nanebevzetí Panny Marie Most a Jezero Most. Workshop se konal v rámci česko-saského projektu „Demokracie nad propastí? Dezinformace versus mediální gramotnost“ DEMODES , který krom UJEP v Ústí nad Labem a TU Chemnitz realizuje také ještě Euroregion Krušnohoří – česká část  a Kompetenční centrum Aue.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií v rámci Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014–2020 a jeho cílem je posilovat občanské vzdělávání v česko-saském pohraničí.

Tisková zpráva: http://ff.ujep.cz/28-stalo-se/11085-studenti-z-usti-a-chemnitz-debatovali-o-tom-jak-efektivne-bojovat-s-dezinformacemi?fbclid=IwAR0bbMxhC6Ad87TqMJz4abmAWAv2bSvcnPtCMkYc5i66d3PR0jh7uDSQTBs

Foto: Euroregion Krušnohoří, Mgr. Alena Sedláčková

Facebook
Twitter
LinkedIn

Z JEDNÁNÍ VIDEOKONFERENČNÍ SPRÁVNÍ RADY

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně. Přinášíme vám nejdůležitější informace, které byly v rámci jednání projednány: Euroregion byl

Poslední novinky

Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.