VÝJEZDNÍ ZASEDÁNÍ KOMISE PRO KRIZOVÝ MANAGEMENT NA KONFERENCI O PŘESHRANIČNÍ POSKYTOVÁNÍ POMOCI

Dne 8.10.2022 se v Bärensteinu konalo poslední společné cvičení Dobrovolných hasičů obcí Bärenstein a Vejprty v rámci projektu z Fondu malých projektů Neomezená pomoc. Předtím absolvovali společné cvičení hasiči z měst Johanngeorgenstadt a Potůčky a hasiči z Olbernhau a Brandova. Partneři projektu Okresní úřad Erzgebirgskreis a město Vejprty tímto prověřovali součinnost a souhru při zvládnutí požáru a záchraně osob. Zaměřili se především na způsoby alarmování a komunikace mezi operačními středisky obou zemí. Při společných cvičeních se hasiči osobně seznámili, došlo ke zlepšení týmové práce a vzájemného porozumění, což v krizových situacích umožní efektivnější a rychlejší komunikaci, která je zásadní při ochraně občanů obou zemí. Komise tak měla možnost vyslechnout si vyhodnocení výsledků v rámci závěrečné konference „Přeshraniční poskytování pomoci“ a následné návrhy na optimalizaci pracovních postupů, spolupráce a krizových mechanismů.
Příští zasedání komise se uskuteční v 1.čtvrteltí roku 2023 na české straně.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.