TECHNODAYS v Chomutově

Letošní, v pořadí již 6. ročník úspěšného veletrhu Technodays se uskutečnil ve dnech 26. – 28. 4. 2018 v Městském divadle v Chomutově. Možnost prezentovat svou společnost a její nabídku, co do svých produktů, služeb i pracovních pozic využilo i tentokrát na tomto letošním prestižním veletrhu TECHNODAYS, jedné z nejvýznamnějších akcí v našem regionu s vysokou návštěvností množství firem, studentů a význačných hostů. Jako vždy se zúčastnila partnerská saská hospodářská komora Industrie- und Handelskammer Chemnitz.  Letošní ročník se také více zaměřil na návštěvnost studentů středních škol, zúčastnilo se jich na 1500, doplněno o žáky základních škol v počtu 1300. Zorganizovat tak obrovskou akci vyžadovalo značné úsilí a návštěvníci se v rozhovorech při exkurzi obdivně vyjadřovali o práci chomutovské komory a její ředitelky Ing. Ivany Košanové. Vytčený cíl této akce se určitě splnil. Žáci 8. – 9. tříd základních škol, středních škol, rodiče, nezaměstnaní i široká veřejnost, ti všichni se seznámili s nabídkou technických oborů a řemesel prostřednictvím prezentace firem, přiblížila se jim provázanost nabízených učebních oborů s konkrétní poptávkou firem na trhu práce. Technická povolání jsou nyní po této velkolepé letošní prezentaci v Chomutově přitažlivější a rozhodování žáků i jejich rodičů zcela jistě směrem k technickým oborům pozitivně ovlivní.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.