ZASEDÁNÍ DOPRAVNÍ KOMISE V OLBERNHAU

Na radnici v Olbernhau přivítal dne 4.5. 2023 dopravní komisi starosta města Olbernhau pan Jörg Klaffenbach. Po aktuálních informacích ze společného sekretariátu k Programu Interreg Česko-Sasko 2021-2027 měli členové komise možnost seznámit se s projektem přestavby hraničního mostu  přes Načetínský potok/Natzschung mezi obcemi Brandov a Olbernhau. K jednání byl proto přizván starosta města Brandova pan Jiří Mooz. Tento velký projekt bude realizován městem Olbernhau v roce 2024. Prezentace nezahrnovala pouze technické paramenty, ale také plán a informace pro dotčené území na české straně. Jednání bylo rozšířeno dále o prezentaci ohledně dopravního značení a objízdné trasy v souvislosti s rekonstrukcí mostu v Hoře sv. Kateřiny. Vzhledem k termínu realizace rekonstrukcí obou mostů v roce 2024, bylo navrženo časové posunutí rekonstrukce mostu v Hoře sv. Kateřiny.

V závěru jednání  byly zástupcem Nadačního fondu „Moldavská dráha/Teplický Semmering“ představeny aktivity k propojení Moldavské a Freiberské dráhy, které budou realizovány i prostřednictvím Programu ČR-Sasko 21-2027. Tato iniciativa je dlouhodobě podporována euroregionem i odbornou komisí.
Odborníci z komise zakončili jednání tradičně, společnou exkurzí k mostu Althammer v Saigerhütte Grünthal.
Příští jednání komise se uskuteční v Mostě dne 5.10.2023.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.