Komise pro kulturu a mládež

Tato komise měla jako vždy i 10. května 2019 v Marienbergu ve volnočasovém zařízení Baldauf Villa k hodnocení nejvíce projektů pro rozhodování Lokálního řídícího výboru; tentokrát jich bylo celkem 11. A protože byly velmi pečlivě konzultovány projektovými a finančními manažerkami v jednatelstvích obou částí euroregionu, komise je po podrobném projednání doporučila ke schválení jen s několika drobnými věcnými připomínkami.

Na posledním jednání komise v Mostě požádali členové komise předsedkyni její německé části Constanze Ulbrich o projednání komplikovaných pravidel výběrových řízení v rámci malých projektů na saské straně, kde se jedná o hranici vcelku zanedbatelných částek. Constanze ale moc na saském ministerstvu financí neuspěla, pravidla jsou ještě komplikovanější. Hezky zavzpomínal předseda české části komise Václav Hofmann: “Když jsme začínali v euroregionu, záviděli jsme saským kolegům jejich jednoduché a rozumné předpisy“.

Jednání se tentokrát z důvodu nemoci nemohla zúčastnit jednatelka německé části euroregionu, Beate Ebenhöh, která odchází do důchodu. A právě na tomto jednání se s ní komise chtěla rozloučit. Tak jí posílá alespoň dárky z jejích oblíbeného českého zeleného skla a společnou fotografii.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Poslední novinky

Zasedání Správní Rady Euroregionu Krušnohoří se po letní přestávce uskutečnilo dne 15.9.2023 videokonferenčně.
Členové pracovní skupiny pro životní prostředí a regionální rozvoj se sešli 14. září 2023 v „Lesním zážitkovém centru An der Heinzebank“ státního podniku Sachsenforst.
Předseda Euroregion Krušnohoří Ing. Vlastimil Vozka, pozval zemského radu okresu Landkreis Mittelsachsen pana Dirka Neubauera na přátelské setkání k projednání přeshraniční spolupráce na území euroregionu.